×
Kayseri'yi Keşfet
Kayseri'yi keşfet!

6.000 yıllık geçmişiyle Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Kayseri, Erciyes Dağı'nın yakınında ve kadim köylerden Kültepe - Kaniş & Karum sınırlarında yer almaktadır. Eski İpek Yolu'nun kavşağında bulunan 1 milyon 400 bin nüfuslu şehrin kültürel zenginliğini her zaman farklı ülkelerin varlığı oluşturmuştur.


Dünyanın en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes'te toplam 102 kilometre uzunluğundaki 34 farklı toz kar pistinde başta kayak olmak üzere çeşitli kış sporları aktivitelerine katılabilirsiniz. Eşsiz bir şehir manzarası ile yamaç paraşütünün eğlencesi tamamlanıyor.

Zamantı Nehri'nde rafting yapabilir veya Kapuzbaşı Şelalesi, Hisarcık Kanyonu'nda foto safari yapabilir, Ulupınar Kaya'ya tırmanabilir, Yahyalı Kaplıcaları, Erciyes Dağı, Sultan Sazlıkları, Soğanlı Vadisi ve Koramaz Vadisi'nde konaklayabilirsiniz.

Kayseri mutfağının farklı lezzetlerini tatmadan şehrimizden ayrılmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kayseri'ye Ulaşım

Kayseri, demiryolları ve karayolları açısından önemli bir konuma sahiptir. İç Anadolu bölgesinden ulaşmak isterseniz özel aracınız veya şehirlerarası otobüsünüz ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kayseri demiryolu ağı açısından en erişilebilir illerden biridir.

Kayseri'ye daha hızlı ulaşım sağlamak istiyorsanız hava ulaşımını tercih edebilirsiniz. Kayseri havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup iç ve dış hat uçuşları sağlamaktadır. Birçok havayolundan direkt uçuş alabilirsiniz. Yurt dışından ise direkt transfer ile ulaşabilirsiniz.

Kayseri'de Konaklama

Kayseri hem ticari tesisler açısından hem de Kapadokya bölgesinde ve ayrıca Erciyes Kayak Merkezi'ne yakınlığı nedeniyle oldukça sofistike bir hizmet sektörüne sahiptir. Kayseri ilinde turizm işletme belgeli 20'den fazla otel bulunmaktadır. Konaklama için şehir merkezindeki lüks oteller, Erciyes Kayak Merkezi'ndeki dağ otelleri, Kayseri yakınlarındaki Nevşehir'deki termal oteller ve Kapadokya'daki mağara otelleri tercih edilebilir.

Kayseri'de yeme içme

Pastırma ve sucuğun yanı sıra etli mantısı da çok meşhurdur. Yöresel yemekleri ile öne çıkan Kayseri'de, Kayseri ve Türk mutfağının zengin lezzetlerini şehrin restoran, kafe ve daha birçok yerinde tadabilirsiniz.Kayseri'de kültür, sanat ve eğlence

Kayseri, tarihi şehir binaları, müzeleri, turistik yerleri, doğa sporları alanları, festivalleri ve eğlence mekanları ile bir çok alternatif sunuyor. Geçmiş dönemlerden kalma yeraltı şehirlerini ziyaret edebilir, rafting, yamaç paraşütü, kayak, bisiklet gibi sporları yapabilirsiniz. Bilim merkezi, hayvanat bahçesi ve Mazakaland eğlence merkezi de diğer alternatifler arasında. Ayrıca şehrin birçok noktasında bulunan barlar, kafeler, eğlence merkezleri ve otellerde renkli ve eğlenceli bir gece hayatı geçirebilirsiniz.

Kayseri'de alışveriş

Hatıra olarak Kayseri'de ilk akla gelen pastırma ve sucuk olsa da Yahyalı ve Bünyan halıları da şehre özgü önemli hediyelik eşyalar. Modern alışveriş merkezlerinde birçok ünlü markayı bulmak mümkün. Öte yandan şehir merkezindeki Kapalıçarşı'da ipten giyime kadar pek çok şey, birçok yerel dükkan, kuyumcu ve baharatçı bulabilirsiniz.

Telif hakkı tespit edilemeyen fotoğrafların telif bilgisini ekletmek için lütfen info@uzdent.com.tr adresine bildiriniz.
Erciyes Dağı
Erciyes Kayak Merkezi - © Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Koramaz Vadisi - © Anadolu Ajansı
Koramaz Vadisi - © Anadolu Ajansı
Kültepe - Kaniş & Karum - © Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kapuzbaşı Şelalesi
Soğanlı Vadisi
Sultan Sazlığı Milli Parkı
Zamantı Irmağı - Rafting
Yamaç Paraşütü